Barselonos oro uostai

Barselonoje ir jos artimiausiose apylinkėse šiuo metu veikia du oro uostai – tai pagrindinis Barselonos oro uostas, kitaip dar vadinamas El Prat ir Girona – Costa Brava oro uostas.

Oro uostai Barselonoje:

Barselonos – El Prat oro uostas (BCN)

Pagrindinis miesto oro uostas, kuris dažniausiai yra tiesiog vadinamas Barselonos oro uostu. Šis tarptautinis oro uostas yra įsikūręs už 12 km į pietvakarius nuo Barselonos centro. Tai – pagrindinis Katalonijos ir antrasis pagal dydį Ispanijos oro uostas, kuris 2015 – aisiais metais sulaukė rekordinio 39.7 milijono keliautojų.

Kadangi oro uostas nuo Barselonos centro yra nutolęs tik 12 km, patogiausias būdas pasiekti miesto centrą yra automobiliu – galite išsinuomoti savo, arba keliauti su taksi. Taksi kainos Barselonoje nėra nežemiškos, todėl miesto centrą pasieksite už maždaug 25 – 30 eurų.

Kita alternatyva – kelionė autobusu, traukiniu ar metro. Transportas iš Barselonos oro uosto kursuoja nuolatos, o kai kurie autobusai čia važinėja net ir naktimis, taigi pasiekti miesto centrą nebus sudėtinga. Populiariausia autobusų firma – Aerobus, siūlanti tiesioginę kelionę iš oro uosto į miesto centrą. Autobusai važinėja kas 5 – 10 minučių ir kainuoja 5.90 euro. Nuo Barselonos oro uosto kas 30 minučių taip pat važiuoja ir RENFE traukiniai – kelionė iki miesto centro jais užtruks apie 25 minutes, o iš anksto įsigijus Barselonos miesto kortelę šiais traukiniais galėsite važinėtis nemokamai. Barselonos miesto centrą su pagrindiniu miesto oro uostu jungia L9 metro linija – kelionė metro užtruks apie 20 minučių, o bilieto kaina – 4.50 euro.

Girona – Costa Brava oro uostas (GRO)

Šis oro uostas nuo Barselonos yra nutolęs 92 km į šiaurę ir yra įsikūręs prie pat Gironos miesto. Nors oro uostas ir yra pakankamai toli nutolęs nuo Katalonijos sostinės, jis yra laikomas antru pagrindiniu jos oro uostu.

Renkantis lėktuvo bilietus į Barseloną, reikia turėti omenyje, kad kelionė iš Gironos oro uosto į Barselonos centrą gali šiek tiek užtrukti ir nemažai kainuoti – kelionė automobiliu trunka apie pusantros valandos, todėl kelionė taksi neblogai paplonins kišenę – atims net 120 eurų, o galbūt ir daugiau.

Barseloną iš Gironos oro uosto galima pasiekti ir autobusu ar traukiniu – tiesa, norint keliauti traukiniu, visų pirma reikės nuvykti iki Gironos miesto su taksi ar autobusu. Kadangi miestas yra prie pat oro uosto, kelionė taksi kainuos apie 30 eurų, o autobusu – apie 5 eurus.

Keliaujančiųjų su Ryanair avialinijomis Gironos oro uoste lauks specialus Barcelona autobusas, kuris keleivius nugabens tiesiai į Barselonos centrą. Šio autobuso kursavimo laikas yra suderintas su Ryanair skrydžiais, o bilietas į abi puses kainuoja 25 eurus ir jį galima įsigyti Gironos oro uoste. Tiems, kurie keliauja su kitomis oro linijomis, reikėtų patikrinti savo skrydžio laiką ir jį palyginti su Barcelona autobuso (Barcelona bus) tvarkaraščiu – galbūt laikai sutaps ir Jūs galėsite Barseloną pasiekti važiuodami šiuo autobusu.

Skrydžiai į Barseloną

Skrydžiai iš Barselonos