Verslas Barselonoje

Barselona – vienas iš svarbiausių pasaulio ekonominių, kultūrinių ir turistinių centrų. 2008 – aisiais metais Barselona užėmė ketvirtą vietą ekonomiškai stipriausių miestų Europos Sąjungoje sąraše, o pagal BVP pasaulyje Katalonijos sostinė užėmė 35 vietą. 2009 – aisiais metais Barselona buvo įvardinta kaip geriausias miestas Europoje verslams kurti ir vystyti.

Verslas Barselonoje

Mieste klesti daugybė verslų, o ypač gerai sekasi tiems, kurie dirba prekybos, pramogų, mados ir mokslo srityse. Barselona pasižymi gera infrastruktūra ir vienas iš jos privalumų yra tai, jog ji yra miestas-uostas, todėl čia palanku plėtoti ir vystyti tiek vietinius, tiek ir tarptautinius verslo santykius. Nors miestas ir nukentėjo nuo smarkiai kirtusios ekonominės krizės, tačiau situacija pamažu gerėja. Po krizės įsigalėjus nedarbui, Barselonoje ėmė kurtis vis daugiau startuolių – mažų kompanijų, kurios laikui bėgant išaugo į gigantes ir šiandien kaupia milijoninį kapitalą. Tai – pačios įvairiausios įmonės, nuo drabužių parduotuvių tinklo, iki finansinių patarėjų firmos, nuo socialinių tinklų iki online turizmo agentūrų.

Turizmo sektorius Barselonoje – vienas iš labiausiai klestinčių. Dėl palankios miesto lokacijos, nepaprasto grožio gamtos, šiltų orų ir aibės lankytinų vietų, į Barseloną turistai nenustoja plūsti visus metus. Turizmo agentūros ir jose dirbantys specialistai pasižymi aukštu profesionalumo lygiu, kompetencija ir informatyvumu. Dėl didelio turistų skaičiaus ir teikiamų paslaugų kokybės, turizmo sektorius Barselonos Bendrąjį vidaus produktą kasmet papildo ne viena dešimtimi milijonų.

Pastaraisiais metais Barselona taip pat ėmė garsėti kaip vienas geriausių miestų Internetinių Technologijų verslams. Nemažai IT kompanijų čia kuria savo biurus, o po krizės prasidėjusi interneto kompanijų startuolių banga vis dar neslūgsta. Antrasis pagal dydį Ispanijos miestas yra nemažai investavęs į Informacijos ir Komunikacijų Technologijų sektorių ir jis yra laikomas strategine miesto ekonominės ir socialinės ateities dalimi.

Skrydžiai į Barseloną

Skrydžiai iš Barselonos