Orai Barselonoje

Pagal Köppeno klimato klasifikaciją, Barselona yra priskiriama karštų vasarų Viduržemio jūros klimato zonai. Kaip ir pati Barselona, orai joje taip pat gali būti permainingi ir stebinantys – žiemą čia galima išgyventi sausrą, o šiltuoju metų laiku – pakliūti į negailestingą liūtį. Tačiau dažniausiai žiemos čia yra švelnios ir gana drėgnos, o vasaros – karštos ir nelietingos.

Vasaros sezonas Barselonoje tęsiasi apie pusę metų – nuo gegužės iki spalio mėnesio. Po žiemos sezono, orai Barselonoje kovo mėnesį ima vis labiau šilti, o balandis ir lapkritis yra laikomi pereinamaisiais mėnesiais, kai vidutinė oro temperatūra yra +18 °C. Nemėgstantieji karščių savo kelionę turėtų planuoti pavasario ar rudens sezonų metu, kadangi orai Barselonoje rudenį ir pavasarį yra švelnesni ir vėsesni, tačiau vis dar maloniai šilti. Orai Barselonoje gruodį bus itin palankūs tiems, kurie geriau jaučiasi kai yra vėsiau – vidutinė oro temperatūra šį mėnesį nedažnai viršija +11 °C.

Oro temperatūra pietų Europoje beveik niekada nenukrenta iki 0 °C ir Barselona taip pat nėra išimtis. Vidutinė metinė temperatūra Barselonoje yra +21 °C dieną ir +14 °C nakties metu. Šalčiausią metų mėnesį – sausį – oro temperatūra siekia +7 – +17 °C, o vasarą galima mėgautis +26 – +32 °C šiluma, ypač rugpjūtį, kuris yra karščiausias metų mėnesis. Viduržemio jūros temperatūra prie Barselonos vasarą pakyla net iki +26 °C, o žiemą nenukrenta žemiau +13 °C, todėl nebijantys nedidelio šalčio į bangas galės pasinerti net ir sausio mėnesį.

Metinė didžiausia / mažiausia oro temperatūra Barselonoje

Sausis +14 °C / +5 °C

Vasaris +14 °C / +6 °C

Kovas +16 °C / +8 °C

Balandis +18 °C / +10 °C

Gegužė +22 °C / + 14 °C

Birželis +26 °C / +18 °C

Liepa +28 °C / +21 °C

Rugpjūtis +29 °C / +21 °C

Rugsėjis +26 °C / +18 °C

Spalis +23 °C / +14 °C

Lapkritis +18 °C / +9 °C

Gruodis +14 °C / +5 °C

Kraudamiesi lagaminą savo kelionei į Barseloną, atsižvelkite į metų laiką. Vasaros sezono metu Jums tikrai neprireiks šiltų drabužių, tačiau tiems, kurių planuose yra rudens ar žiemos atostogos Barselonoje, rekomenduojame būtinai prieš išvykstant pasidomėti artimiausių dienų orų prognoze. Šiltos pūkinės striukės Barselonoje niekada neprireiks, tačiau lengvesni rudens ar žiemos sezono rūbai tikrai pravers. Keliaujantiems spalio mėnesį taip pat reikėtų būtinai įsimesti ir skėtį – šis mėnuo Barselonoje yra pats lietingiausias.

Skrydžiai į Barseloną

Skrydžiai iš Barselonos