Lankytinos vietos Barselonoje

Barselona – vienas dinamiškiausių ir įdomiausių pasaulio miestų. Vienintelis jo trūkumas yra tai, kad savo kelionės metu ko gero nespėsite apžiūrėti visų Barselonos lankytinų vietų, kadangi čia jų – begalės. Tačiau net ir neaplankius visų šio nepakartojamo miesto įžymybių, Barseloną paliksite širdimi, kupina nepamirštamų įspūdžių, o tos vietos, kurias aplankyti pavyks, ilgai nepaliks Jūsų atminties.

Sagrada Familia

Ko gero žinomiausias su Barselona siejamas lankytinas objektas yra įspūdingoji Sagrada Familia bažnyčia. Bažnyčios kūrėjas Antonio Gaudi mirė 1926 – aisiais metais, o bažnyčios statybos tęsiasi dar iki šiol. Neretai vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu, Sagrada Familia pribloškia savo dydžiu, grožiu ir detalėmis, o bažnyčios interjeras yra ne ką mažiau atimantis žadą, nei jos išorė. Dar viena dėmesio verta bažnyčia – tai Barselonos katedra, garsėjanti kaip architektūrinių stilių mišinys. Nuo VI amžiaus šios katedros sienos transformavosi kartu su visais Ispanijos religiniais laikotarpiais. Įvairios koplyčios, altoriai ir vargonai užkeri savo unikaliu grožiu, o liftu pakilus į katedros terasą atsivers nepakartojami barri Gotic kvartalo vaizdai.

Parc de la Ciutadella ir La Padrera

Tiems, kurie nori pamatyti kuo daugiau Gaudi Barselonos, yra tiesiog privaloma aplankyti Parc de la Ciutadella ir La Pedrera. Parc de la Ciutadella – tai žaliuojanti ramybės oazė, esanti toliau nuo Barselonos miesto centro. 1888 – aisiais metais čia vyko Pasaulinė paroda, o jai ruošiantis ši vieta buvo transformuota pačių geriausių modernizmo architektų. Tarp daugybės oranžerijų, takų, monumentų bei įspūdingų reginių čia taip pat puikuojasi ir fantastiškas A. Gaudi kurtas fontanas. La Pedrera yra vienas geriau žinomų Gaudi kūrinių – tai banguojantis gyvenamųjų apartamentų kvartalas, užburiantis savo fasadu, vidiniu kiemu, vartais, rūsyje įsikūrusia auditorija bei daugybe eksponatų.

Muziejai Barselonoje

Meno mėgėjai Barselonoje tikrai laiko veltui neleis – čia yra įsikūrę daugybė muziejų ir galerijų, tarp kurių labiausiai verti dėmesio yra Fundacio Joan Miro, Museu Nacional d‘Art de Catalunya ir Picasso muziejus. Joan Miro muziejuje yra sukaupta virš 11 000 menininko darbų ir šį muziejų tiesiog būtina aplankyti siurrealizmo entuziastams. Nacionalinis Katalonijos meno muziejus (Museu Nacional d‘Art de Catalunya) pradžiugins istorijos mėgėjus – čia sukaupta viena svarbiausių pasaulyje viduramžio meno kolekcijų. Picasso muziejuje didelis dėmesys yra skiriamas ankstyvajai garsiausio XX amžiaus menininko kūrybai, tad nepraleiskite progos vaikštant muziejaus salėmis savo akimis stebėti dailininko progresą.

Barselona ir jos įžymios vietos neišdildomą įspūdį palieka kiekvienam. Net jeigu ir keliaujate su labai mažu biudžetu, Jums pavyks daug ką pamatyti ir nuveikti. Nemokami muziejai Barselonoje nėra dažnas reiškinys, tačiau pasidomėję internete surasite, kurie iš muziejų kartais turistus įsileidžia nemokamai – dažniausiai tai yra daroma sekmadieniais. Įsigiję vieną Barselonos miesto kortelių taip pat sutaupysite – dauguma šių kortelių siūlo ne tik nuolaidas muziejams ir galerijoms, bet ir nemokamą viešąjį transportą, todėl būtinai jomis pasidomėkite išsamiau.

Skrydžiai į Barseloną

Skrydžiai iš Barselonos