Barselonos universitetai

Iš viso studijuojančiųjų Barselonoje skaičius siekia beveik 200 tūkstančių – šiame mieste esančios aukštojo mokslo įstaigos studentus traukia dėl daugybės priežasčių. Viena iš svariausių – galimybė studijuoti kultūra ir linksmybėmis garsėjančioje spalvingoje Katalonijos sostinėje. Barselonos universitetai nedažnai patenka į geriausių pasaulio universitetų sąrašus, tačiau čia įgijusieji išsilavinimą to tikrai nesigaili ir nemaža dalis jų vėliau susikuria sėkmingas karjeras. Maloni ir draugiška akademinė aplinka Barselonos universitetuose dažnai neapsiriboja vien edukaciniais laiko praleidimo būdais – čia galima sutikti daugybę naujų įdomių žmonių bei turiningai ir linksmai su jais praleisti tiek savo studijų laiką, tiek ir laisvalaikį.

Dauguma programų Barselonos universitetuose yra dėstomos ispanų ar katalonų kalbomis, o kursai anglų kalba sudaro tik nedidelę dalį visų programų. Tačiau nemokantiems vietinių kalbų nevertėtų nusiminti – daugumoje universitetų yra siūlomi paruošiamieji kalbų kursai, kurie padės pasiekti reikiamą studijoms lygį.

Barselonos Autonoma universitetas

Tai – Barselonos užmiestyje įsikūrusi aukštoji mokykla, kurios duris varsto virš 40 000 studentų. Universitetą sudaro 11 fakultetų ir 3 mokyklos. Čia galima rinktis iš 85 bakalauro ir magistro studijų programos ir netgi 80 doktorantūros studijų programų. Universitetas garsėja savo socialinių ir kitų mokslų programomis bei čia atliekamais tyrimais. Čia įsikūrę daugybė tyrimų centrų ir laboratorijų, kuriose naudojamos pačios naujausios technologijos. 2012 – aisias metais Barselonos Autonoma universitetas buvo pripažintas geriausiu Ispanijos universitetu.

Barselonos universitetas

Tai – itin gerbiamas ir pripažintas universitetas visoje šalyje. Įkurtas 1450 – aisiais metais, šiandien Barselonos universitetas turi 20 fakultetų ir mokyklų, o jame šiuo metu studijuoja beveik 70 000 studentų. Universitetas siūlo 75 bakalauro, 353 magistro ir 96 doktorantūros programas, o čia galima rinktis biomedicinos, menų, humanitarinius, gamtos, socialinius, inžinerijos ir technologijos mokslus.

Katalonijos Politechnikos universitetas (UPC)

Įkurtas 1971 – aisiais metais, tai yra didžiausias inžinerinis universitetas Katalonijos regione. Nors dauguma programų universitete yra susijusios su inžinerija, tačiau čia taip pat yra siūlomos ir matematikos bei architektūros programos. Šiame universitete studijuoja daugiausia iš užsienio atvykusių magistro ir doktorantūros programų studentų visoje Ispanijoje, todėl ši mokymo įstaiga daug dėmesio skiria savo tarptautiškumui skatinti – jis yra sudaręs sutartis su ne vienu itin gerai vertinamu Europos universitetu. Ispanijos svarbiausią technikos universitetą sudaro 25 fakultetai ir čia studijuoja virš 30 000 studentų iš viso pasaulio.

Pompeu Fabra Universitetas

Tai – vienas naujausių šalies universitetų, įkurtas 1990 – aisiais metais. Nors universiteto gyvavimo laikas dar yra pakankamai trumpas, tačiau ši institucija nuolatos giriasi aukštais akademiniais pasiekimais ir aktyvia veikla. Universitetas yra orientuotas į tris sritis: socialinius ir humanitarinius mokslus, sveikatos mokslus bei Informacinių ir Komunikacijos Technologijų bei komunikacijos mokslus. Pompeu Fabra sudaro 7 fakultetai, čia netrūksta tyrimų laboratorijų ir centrų bei erdvių, skirtų studentams. Šiuo metu universitete studijuoja apie 10 000 studentų.

Ramon Llull universitetas

Tai – privatus universitetas su katalikiškomis tradicijomis, įkurtas tais pačiais metais, kaip ir Pompey Fabra. Čia stipriausios – architektūros ir inžinerijos programos, tačiau daug pripažinimo susilaukia ir verslo ir teisės mokykla ESADE. Universitetą sudaro 7 fakultetai, siūlantys 58 programas, o iš viso universitete šiuo metu yra registruota virš 16 000 studentų.

Skrydžiai į Barseloną

Skrydžiai iš Barselonos