Barselonos regionai

Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvena 1.6 milijono gyventojų, įsikūrusių 101.4 kvadratinių kilometrų plote. Tai – vienas didžiausių ir tankiausiai apgyvendintų miestų Europoje, kuris taip pat garsėja unikalia gamta ir kraštovaizdžiais. Barselona turi išties spalvingą veidą – vaikščiodami viename šio miesto rajonų gerėsitės ramia, niekuo neišsiskiriančia miestietiška idile, o pasukę keliomis gatvelėmis jau stebėsitės energingu triukšmu bei negalėsite atitraukti akių nuo ekspresyvių, savo ryškumu ir keistumu rėkiančių pastatų. Nesvarbu, į kurį Barselonos rajoną nuklysite – kažką nepamirštamo rasti galima beveik visur.

Barri Gòtic ir La Ribera. Teigiama, kad barri Gòtic rajonas yra būtent ta vieta, kur prasidėjo Barselonos, kaip miestelio, istorija. Šiandien tai – Barselonos senamiestis, kuriame vingiuoja senovinės akmeninės gatvės, skiriančios viduramžius menančias aikštes. Čia įsikūrę patys gražiausi gotikinio stiliaus pastatai, iš kurių įspūdingiausia – XIII a. katedra ir ją supantis pastatų kompleksas. Rajone taip pat gausu jaukių kavinių bei aukštos klasės restoranų. Rytuose nuo barri Gòtic yra senovinis La Ribera rajonas, kuriame rasite įspūdingiausias viduramžių pilis. Net penkiose iš jų yra įsikūręs garsusis Picasso muziejus, kurį aplankyti privalo kiekvienas meno mėgėjas.

El Raval. Tai – darbininkų rajonas, kuriame anksčiau buvo įsikūrę prastos reputacijos viešnamiai ir pigūs barai. Neseniai El Raval išgyveno atgimimą – rajonas imtas restauruoti ir dabar čia įsigyti atrenovuotą būstą skuba ne vienas barselonietis. Šalia senų barų ir vis dar apleistų pastatų kuriasi naujos, „žalios“ bakalėjos ir meno galerijos, o žinomiausias rajono objektas – Šiuolaikinio meno muziejus (MACBA).

Les Corts. Tai – svarbus finansinis rajonas, kuriame yra daugybė gerų viešbučių ir restoranų, tačiau mažai lankytinų vietų. Šis rajonas vertas dėmesio būtent dėl geros kokybės apgyvendinimo ir dėl čia esančio milžiniško prekybos centro L‘Illa, kuriame yra keli aukštos klasės restoranai, maisto prekių centras, daugybė drabužių parduotuvių bei parodų centras. 

Montjuïc. Tai yra vienas įspūdingiausių Barselonos rajonų. Užlipus į čia esančios kalvos viršūnę Jums atsivers žadą atimantys vaizdai, dėmesį prikaustys Montjuïc pilis bei magiškasis fontanas, o sporto mėgėjus pradžiugins galimybė pasivaikščioti po 1992 – ųjų Olimpinių žaidynių miestelį. Čia esantys sporto kompleksai, muziejai ir meno galerijos leis surasti veiklos kiekvienam.

Port Olimpic ir Barceloneta. Port Olimpic – tai modernus ir stilingas rajonas, įsikūręs šalia miesto paplūdimių. Čia rasite daugybę parduotuvių, restoranų bei įdomesnių lankytinų vietų šalia vandens. Barceloneta yra žvejų rajonas netoli uosto – čia gausu siaurų gatvelių bei senų barų – rajono ramus veidas kontrastuoja su Port Olimpic šiuolaikiškumu, o vietiniai ginčija, jog čia yra geriausia vieta paragauti ispaniškų patiekalų, paruoštų iš šviežių jūros gerybių.

Eixample. Tai – miesto ekonominis ir prekybinis centras. Puošnios kavinės, naujoviškos parduotuvės, populiarūs restoranai, barai ir klubai yra tapę neatsiejama šiame rajone dirbančių profesionalų gyvenimo dalimi. Rajonas garsėja savo modernistine architektūra ir įdomiu, kvadratiniu išdėstymu.

La Rambla. Žymiausia Barselonos gatvė, kertanti miesto centrą. Gyvybinga ir kone vibruojanti gatvė tęsiasi daugiau nei vieną kilometrą nuo Port Vell iki Plaça Catalunya. Čia gausu pačių įvairiausių kavinių, restoranų, barų ir parduotuvių, o labiausiai dėmesį patraukia „gyvos“ statulos bei kiti gatvės artistai.

Zona Alta, Gràcia ir Tibidado. Zona Alta – kalvų nusėta teritorija, apimanti kelis rajonus. Čia gausu įdomių pramogų ir žavingų reginių, tačiau labiausiai teritoriją garsina čia esantys 15 parkų, iš kurių tiesiog būtina aplankyti šalia Tibidabo kalno esantį Collserola. Gràcia iki pat XIX amžiaus buvo nepriklausomas miestas, o šiandien tai – pats kosmopolitiškiausias miesto rajonas. Čia rasite bohemiškų krautuvėlių, naujoviškų barų bei kerinčių skersgatvių. Šiaurinėje miesto dalyje taip pat rasite ir labiausiai Katalonijoje lankomą FC Barcelona muziejų bei garsųjį Tibidabo atrakcionų parką.

Skrydžiai į Barseloną

Skrydžiai iš Barselonos