Apie Barseloną

Barselona – įstabaus grožio miestas Ispanijos šiaurės rytuose. Tai – autonominio Katalonijos regiono sostinė Ispanijos karalystėje, antrasis pagal gyventojų skaičių miestas šalyje ir didžiausias metropolis Viduržemio jūros pakrantėje. Miesto ribas brėžia Llobregat ir Besòs upės, o Barselonos vakaruose driekiasi Collserola kalnynas, kurio aukščiausia viršūnė siekia 512 metrų.

Manoma, kad oficialiai Barselona buvo įkurta 1 – ame amžiuje kaip romėnų karių kaimelis. Nuo to laiko Barselona augo ir klestėjo, kol Viduramžiais tapo vienu svarbiausių Aragono karalystės centrų. Šiandien Katalonijos sostinė gali pasigirti turtinga istorija, kultūra ir tradicijomis, taip pat nepakartojamo grožio gamta bei ekscentriška architektūra – Barselonos lankytinos vietos į šį miestą sutraukia gausybę turistų iš viso pasaulio. La Rambla, senovinis Gotic kvartalas, modernistinis Eixample rajonas, Gaudi kūriniai – tai tik kelios Barselonos įžymios vietos, kurias galite apvaikščioti bei pamatyti. Mieste yra kiek daugiau nei 50 muziejų ir meno galerijų, 41 teatras, 6 paplūdimiai, virš 60 parkų ir sodų bei daugiau nei 2 300 restoranų. Dauguma objektų Barselonoje yra įtraukti į Unesco pasaulinio paveldo sąrašą, o garsiausi iš jų – tai Guell parkas ir rūmai, Mila, Batllo ir Vicens pilys, Sagrada Familia bažnyčia, Sant Pau ligoninė bei Palau de la Musica Catalana rūmai. Ką veikti ir pamatyti Barselonoje tikrai yra – atskleisti visų miesto paslapčių prireiktų ne vienerių metų.

Maistą barseloniečiai ko gero myli labiau už siestas – katalonų virtuvė garsėja savo gardumu ir įvairumu. Čia galėsite užkąsti viso pasaulio pamėgtų tapų, paragauti sočios paellos ar pasigardžiuoti saldžiu desertu, savo patirtį praturtindami taure sodraus kataloniško vyno. Katalonijos sostinėje gausu paprastų, šeimyninių restoranėlių, prabangių aukščiausios klasės restoranų bei nebrangių kavinių, todėl pasimėgauti vietine virtuve galės kiekvienas.

Sportas Barselonoje – taip pat neatsiejama gyvenimo dalis. Jis čia visuomet buvo svarbus, tačiau po čia vykusių 1992 – ųjų metų vasaros Olimpinių žaidynių sporto renginių Barselonoje vis daugėja. Ko gero įžymiausias yra Camp Nou stadionas – vienos populiariausių pasaulyje futbolo komandų FC Barcelona namai. Apsilankymas šios komandos rungtynėse – nepamirštama patirtis, o komandos sirgalių vieningumas ir aistra dar ilgai išliks atmintyje.

Skrydžiai į Barseloną

Skrydžiai iš Barselonos